ISL-24V-10K
DigiKey Part Number
3307-ISL-24V-10K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISL-24V-10K
Description
2 CHANNEL IS LATCH RELAY, 24V 10
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller Constant Level 24VAC/DC DIN Rail
Category
Distance - Control To Sensor (Max)
304.8m
Manufacturer
R-K Electronics, Inc.
Output Type
Relay
Packaging
Bulk
Contact Rating @ Voltage
5A @ 250VAC
Part Status
Active
Mounting Type
DIN Rail
Type
Constant Level
Termination Style
Screw Terminal
Voltage - Supply
24VAC/DC
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Sensitivity
10kOhm