CSRA-24A-2-5-MR
DigiKey Part Number
3307-CSRA-24A-2-5-MR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSRA-24A-2-5-MR
Description
AC CURRENT, 24A, ADJ, 1-5A, MAN
Customer Reference
Detailed Description
Protection Relay Overcurrent, Undercurrent Chassis Mount
Category
Trip Range
1 ~ 5A
Manufacturer
R-K Electronics, Inc.
Delay Time
0.2 ~ 20s
Packaging
Box
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Termination Style
Screw Terminal
Function
Overcurrent, Undercurrent
Features
Manual Reset
Voltage - Supply
24VAC
Operating Temperature
0°C ~ 55°C