W3929B0100
DigiKey Part Number
553-W3929B0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3929B0100
Description
ANTENNA 0.617-3.9GHZ I-PEXMHF
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-6dB
Series
Gain
2dBi
Packaging
Bag
Power - Max
3 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 2.2GHz, 3.65GHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
617MHz ~ 3.9GHz