SPDA17850/1900
DigiKey Part Number
SPDA17850/1900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDA17850/1900
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ WHIP TILT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Tilt TNC Male Connector Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
0dBi, 1.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
3 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Termination
TNC Male
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.9GHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
824MHz ~ 896MHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
Height (Max)
6.930" (176.02mm)