Image for SLPT806DMNW is not available
SLPT806DMNW
DigiKey Part Number
553-SLPT806DMNW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPT806DMNW
Description
RF ANT 883MHZ DOME N FEM CONN MT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 3G, 4G, DSRC, LTE, ISM, Wi-Fi Dome N Type Female Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
1.5
Series
Gain
3.05dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
RF Family/Standard
Cellular, General ISM, WiFi
Ingress Protection
IP67
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
883MHz
Height (Max)
3.099" (78.71mm)
Frequency Range
806MHz ~ 960MHz