RO8605NFC
DigiKey Part Number
RO8605NFC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RO8605NFC
Description
RF ANT 910MHZ WHIP STR N FEM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Straight N Type Female Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
5dBi
Part Status
Active
Power - Max
50 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection
IP67
Frequency (Center/Band)
910MHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
860MHz ~ 960MHz
Height (Max)
31.984" (812.40mm)