PG0926.223NL
DigiKey Part Number
553-3144-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PG0926.223NL
Description
FIXED IND 22UH 7A 21 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Wirewound Inductor 7 A 21mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
7.5A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
21mOhm
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.528" L x 0.528" W (13.40mm x 13.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)