PF0465.103NLT
DigiKey Part Number
553-PF0465.103NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PF0465.103NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PF0465.103NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF0465.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 2A 37 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 2 A 37mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PF0465.103NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
37mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Current - Saturation (Isat)
2A
Height - Seated (Max)
0.205" (5.20mm)