PA5447.682NLT
DigiKey Part Number
553-PA5447.682NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5447.682NLT
Description
FIXED IND 6.8UH 3A 104 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µH Shielded Molded Inductor 3 A 104mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA5447.682NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5.5A
DC Resistance (DCR)
104mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)