PA5404.332NLT
DigiKey Part Number
553-PA5404.332NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5404.332NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5404.332NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5404.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 20.9 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 8 A 20.9mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA5404.332NLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
20.9mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
26MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat)
12A