PA5400.151NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
150 nH Shielded Molded Inductor 10 A 11mOhm Max Nonstandard
PA5400.151NLT
DigiKey Part Number
553-PA5400.151NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5400.151NLT
Description
FIXED IND 150NH 10A 11 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PA5400.151NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
14A
DC Resistance (DCR)
11mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)