PA4341.152ANLT
DigiKey Part Number
553-4005-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4005-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4005-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4341.152ANLT
Description
FIXED IND 1.5UH 10A 12.1 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 10 A 12.1mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4341.152ANLT Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
12.1mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
14A