PA4335.472NLT
DigiKey Part Number
553-3519-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3519-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3519-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4335.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 1.25A 260 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.25 A 260mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4335.472NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.6A
DC Resistance (DCR)
260mOhm Max
Frequency - Self Resonant
23MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)