PA4334.362NLT
DigiKey Part Number
553-3508-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3508-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3508-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4334.362NLT
Description
FIXED IND 3.6UH 1.36A 130 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.6 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.36 A 130mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4334.362NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.05A
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Frequency - Self Resonant
36MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)