DASUTCC5004310
DigiKey Part Number
DASUTCC5004310-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DASUTCC5004310
Description
ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, LTE, Wi-Fi Flat Patch 4.3/10 - Female Panel Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Series
Gain
4dBi, 6dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
40 W
Part Status
Active
Features
Cable - 500mm
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Termination
4.3/10 - Female
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
784MHz, 1.947GHz, 2.5GHz
Height (Max)
0.331" (8.40mm)
Frequency Range
608MHz ~ 960MHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz