BWVH00595610220M00
DigiKey Part Number
553-BWVH00595610220M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVH00595610220M00
Description
FIXED IND 22UH 620MA 580 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 620 mA 580mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
580mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.232" L x 0.220" W (5.90mm x 5.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
620mA