BWVH002520122R2MH1
DigiKey Part Number
553-BWVH002520122R2MH1TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BWVH002520122R2MH1CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BWVH002520122R2MH1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVH002520122R2MH1
Description
FIXED IND 2.2UH 2A 99 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 2 A 99mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
99mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.049" (1.25mm)
Current - Saturation (Isat)
2.2A