BWVF003030102R2M00
DigiKey Part Number
553-BWVF003030102R2M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BWVF003030102R2M00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BWVF003030102R2M00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVF003030102R2M00
Description
FIXED IND 2.2UH 1.4A 100 MOHM
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 1.4 A 100mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.5A
DC Resistance (DCR)
100mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)