BWCS002317153R3K00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 90 mA 4.4Ohm Max 0805 (2012 Metric)
BWCS002317153R3K00
DigiKey Part Number
553-BWCS002317153R3K00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWCS002317153R3K00
Description
FIXED IND 3.3UH 90MA 4.4 OHM SMD
Detailed Description
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
4.4Ohm Max
Series
Q @ Freq
15 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant
40MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)