BWCS002317152N8J00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.8 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 60mOhm Max 0805 (2012 Metric)
BWCS002317152N8J00
DigiKey Part Number
553-BWCS002317152N8J00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWCS002317152N8J00
Description
FIXED IND 2.8NH 800MA 60 MOHM
Detailed Description
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Series
Q @ Freq
80 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant
7.9GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.093" L x 0.068" W (2.35mm x 1.73mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)