BWCS001207079N1J00
DigiKey Part Number
553-BWCS001207079N1J00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BWCS001207079N1J00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BWCS001207079N1J00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWCS001207079N1J00
Description
FIXED IND 9.1NH 680MA 100 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.1 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 680 mA 100mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
22 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.16GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.66mm)