BWCM001810103N9GL8
DigiKey Part Number
553-BWCM001810103N9GL8TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWCM001810103N9GL8
Description
FIXED IND 3.9NH 2.2A 28 MOHM SMD
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 28mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
28mOhm Max
Series
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
10GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)