BSPQ000603043N4B00
DigiKey Part Number
553-BSPQ000603043N4B00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BSPQ000603043N4B00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BSPQ000603043N4B00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSPQ000603043N4B00
Description
FIXED IND 3.4NH 500MA 170 MOHM
Detailed Description
3.4 nH Unshielded Thick Film Inductor 500 mA 170mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Thick Film
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)