BSCQ000603038N2J00
DigiKey Part Number
553-BSCQ000603038N2J00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSCQ000603038N2J00
Description
FIXED IND 8.2NH 290MA 570 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 290 mA 570mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
570mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.3GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)