BSCQ000603037N5H00
DigiKey Part Number
553-BSCQ000603037N5H00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BSCQ000603037N5H00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BSCQ000603037N5H00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSCQ000603037N5H00
Description
FIXED IND 7.5NH 305MA 550 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 nH Unshielded Multilayer Inductor 305 mA 550mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
550mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)