BSCH00100505R27KCS
DigiKey Part Number
553-BSCH00100505R27KCSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSCH00100505R27KCS
Description
FIXED IND 270NH 100MA 4.8 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 4.8Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
4.8Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
500MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)