BSCH0010050568NKCS
DigiKey Part Number
553-BSCH0010050568NKCSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSCH0010050568NKCS
Description
FIXED IND 68NH 100MA 1.5 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 1.5Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
1.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.1GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)