BSCH0010050522NJCS
DigiKey Part Number
553-BSCH0010050522NJCSTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BSCH0010050522NJCSCT-ND - Cut Tape (CT)
553-BSCH0010050522NJCSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSCH0010050522NJCS
Description
FIXED IND 22NH 300MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 700mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)