BSCH0010050522NJCP
DigiKey Part Number
553-BSCH0010050522NJCPTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BSCH0010050522NJCPCT-ND - Cut Tape (CT)
553-BSCH0010050522NJCPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSCH0010050522NJCP
Description
FIXED IND 22NH 300MA 420 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 420mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
420mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.9GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)