BPXX00030310220T00
DigiKey Part Number
553-BPXX00030310220T00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPXX00030310220T00
Description
FIXED IND 22UH 410MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 410 mA 1.2Ohm Max 1212 (3030 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Tolerance
±30%
Supplier Device Package
1212
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
330mA
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)