BPSC00101140221M00
DigiKey Part Number
553-BPSC00101140221M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BPSC00101140221M00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BPSC00101140221M00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPSC00101140221M00
Description
FIXED IND 220UH 690 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Shielded Inductor 690mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
690mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
800mA