BPSC00050520330TS0
DigiKey Part Number
553-BPSC00050520330TS0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPSC00050520330TS0
Description
FIXED IND 33UH 694 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 694mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
694mOhm Max
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
320mA