BPSC00050520150TS0
DigiKey Part Number
553-BPSC00050520150TS0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPSC00050520150TS0
Description
FIXED IND 15UH 360 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 360mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
360mOhm Max
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
500mA