BPCI00121250331M00
DigiKey Part Number
553-BPCI00121250331M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPCI00121250331M00
Description
FIXED IND 330UH 500MA 990 MOHM
Detailed Description
330 µH Shielded Multilayer Inductor 500 mA 990mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
500mA
DC Resistance (DCR)
990mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Multilayer
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)