BPAL00060645680T00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
68 µH Shielded Inductor 1.1 A 200mOhm Max Nonstandard
BPAL00060645680T00
DigiKey Part Number
553-BPAL00060645680T00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPAL00060645680T00
Description
FIXED IND 68UH 1.1A 200 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
810mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)