BMRF00131350100MA1
DigiKey Part Number
553-BMRF00131350100MA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BMRF00131350100MA1CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BMRF00131350100MA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMRF00131350100MA1
Description
FIXED IND 10UH 7A 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 7 A 35mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
13A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)