BMMA001313503R3MX1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 390
Vishay Dale
In Stock: 312
Walsin Technology Corporation
3.3 µH Shielded Molded Inductor 15 A 9.2mOhm Max Nonstandard
BMMA001313503R3MX1
DigiKey Part Number
553-BMMA001313503R3MX1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMA001313503R3MX1
Description
FIXED IND 3.3UH 15A 9.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
32A
DC Resistance (DCR)
9.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)