BMMA00050530R68MX2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
680 nH Shielded Molded Inductor 8.5 A 12mOhm Max Nonstandard
BMMA00050530R68MX2
DigiKey Part Number
553-BMMA00050530R68MX2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMMA00050530R68MX2
Description
FIXED IND 680NH 8.5A 12 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
14A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
12mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.185" W (5.30mm x 4.70mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)