BKPB002016102R2MA2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BKPB002016102R2MA2 |
Description | FIXED IND 2.2UH 1A 130 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Multilayer Inductor 1 A 130mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 400mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 130mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 3 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0806 (2016 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0806 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |