BBNQ00100505220Y00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9.600
Datasheet
22 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 400mA 250mOhm
BBNQ00100505220Y00
DigiKey Part Number
553-BBNQ00100505220Y00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BBNQ00100505220Y00
Description
FERRITE BEAD 22 OHM 0402 1LN
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
400mA
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
22 Ohms @ 100 MHz