AWVF00404026330M00
DigiKey Part Number
553-AWVF00404026330M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-AWVF00404026330M00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-AWVF00404026330M00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWVF00404026330M00
Description
FIXED IND 33UH 820MA 480 MOHM
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 820 mA 480mOhm 1616 (4040 Metric)
DC Resistance (DCR)
480mOhm
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1616
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1A
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)