AWHP0011070622NJ00
DigiKey Part Number
553-AWHP0011070622NJ00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWHP0011070622NJ00
Description
FIXED IND 22NH 800MA 210 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 210mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
210mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.043" L x 0.028" W (1.10mm x 0.70mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)