AWCU00453226220XG0
DigiKey Part Number
553-AWCU00453226220XG0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWCU00453226220XG0
Description
CMC 22UH 310MA 2LN 1.45KOHM SMD
Detailed Description
22 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.45 kOhms @ 10 MHz 310mA DCR 600mOhm
Category
Current Rating (Max)
310mA
Manufacturer
Pulse Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
1.45 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Inductance @ Frequency
22 µH @ 100 kHz