AWCS001207073N3J00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
3.3 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 840 mA 66mOhm Max 0402 (1005 Metric)
AWCS001207073N3J00
DigiKey Part Number
553-AWCS001207073N3J00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWCS001207073N3J00
Description
FIXED IND 3.3NH 840MA 66 MOHM
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
66mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
19 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.026" (0.66mm)