ASCQ000603033N5B00
DigiKey Part Number
553-ASCQ000603033N5B00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASCQ000603033N5B00
Description
FIXED IND 3.5NH 405MA 300 MOHM
Detailed Description
3.5 nH Shielded Multilayer Inductor 405 mA 300mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8.2GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)