ASCQ000603032N5B00
DigiKey Part Number
553-ASCQ000603032N5B00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASCQ000603032N5B00
Description
FIXED IND 2.5NH 415MA 280 MOHM
Detailed Description
2.5 nH Shielded Multilayer Inductor 415 mA 280mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)