ASCQ000603032N2B00
DigiKey Part Number
553-ASCQ000603032N2B00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASCQ000603032N2B00
Description
FIXED IND 2.2NH 500MA 200 MOHM
Detailed Description
2.2 nH Shielded Multilayer Inductor 500 mA 200mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)