ASCQ000603031N2B00
DigiKey Part Number
553-ASCQ000603031N2B00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASCQ000603031N2B00
Description
FIXED IND 1.2NH 800MA 80 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.2 nH Shielded Multilayer Inductor 800 mA 80mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Multilayer
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Supplier Device Package
0201
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Shielding
Shielded
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)