APSD00050432331K00
DigiKey Part Number
553-APSD00050432331K00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APSD00050432331K00
Description
FIXED IND 330UH 5.85 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.85Ohm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
5.85Ohm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Current - Saturation (Isat)
210mA