APSC000505303R3TS0
DigiKey Part Number
553-APSC000505303R3TS0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APSC000505303R3TS0
Description
FIXED IND 3.3UH 49.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 49.2mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
49.2mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.57A